Poradnie podstawowej opieki zdrowotnej:

Poradnie POZ Przyjmują pacjentów zadeklarowanych do lekarzy SPZOZ w Skale (deklaracje do lekarzy POZ można pobrać tutaj).

Obowiązuje wcześniejsza rejestracja i wyznaczenie terminu porady. W przypadkach nagłych możliwe jest przyjęcie pacjenta w dniu zgłoszenia.

 

Poradnie specjalistyczne – umowa z NFZ:

Do wszystkich poradni specjalistycznych, za wyjątkiem Poradni Ginekologicznej, Poradni Stomatologicznej i Poradni Uzależnień wymagane jest skierowanie.

Skierowanie do poradni specjalistycznej może wystawić lekarz ubezpieczenia zdrowotnego: lekarz podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarz specjalista.

Skierowanie jest ważne do czasu zakończenia leczenia i nie jest wymagana jego aktualizacja. Ważność skierowania uwarunkowana jest jedynie przyczyną skierowania pacjenta: jeżeli jest ona nieaktualna – należy dostarczyć nowe skierowanie.

Przy rejestracji do poradni specjalistycznej należy podać czterocyfrowy kod e-skierowania.

Sposób rejestracji do poradni: osobisty lub przez osoby trzecie lub telefoniczny.

Godziny rejestracji, numery telefonów i dodatkowe informacje – znajdują się na stronach poszczególnych poradni oraz w zakładce Rejestracja.

Pacjenci pierwszorazowi oraz pacjenci z nowym skierowaniem muszą się zgłosić w Rejestracji celem uzupełnienia formalności.

Aktualności

zobacz więcej aktualności

20.09.2021

Harmonogram pracy poradni Pediatrycznej 20.09.2021-1.10.2021

czytaj dalej

03.09.2021

Szczepionka przeciw grypie już dostępna!

Szczepionka przeciw grypie już dostępna! Szanowni Państwo, w związku z nadchodzącym sezonem wzmożonych infekcji, informujemy, że są już dostępne szczepionki przeciw grypie – VaxiGrip. Cena szczepionki – 55 zł.

czytaj dalej

11.08.2021

Profilaktyka chorób skóry – czerniak

Nowotwory złośliwe skóry to najliczniejsza grupa chorób onkologicznych. Czerniak najczęściej występuje u osób w wieku 24-60 lat.

czytaj dalej

04.08.2021

Cukrzyca – jedna choroba, różne oblicza

Cukrzyca – jedna choroba, różne oblicza Polsce 3 miliony osób choruje na cukrzycę (9,1 % populacji). Aż 90% zachorowań dotyczy cukrzycy typu 2, której można zapobiegać!

czytaj dalej