Holter EKG

Opis badania:
Badanie holter EKG pozwala na całodobową obserwację pracy serca. Stosuje się je w celu wykrycia nieprawidłowości w jego funkcjonowaniu. Jest to badanie bardzo podobne do EKG – z tą różnicą, że EKG trwa kilka minut, a holter EKG – 24 godziny. Badanie jest bezbolesne i może być powtarzane wielokrotnie bez negatywnych skutków dla zdrowia pacjenta.

Przebieg badania:
Aparat holter EKG jest niewielkich rozmiarów. Odchodzi od niego 5 elektrod, które zostają umocowane na klatce piersiowej pacjenta. Urządzenie rejestrujące może być zawieszone na szyi lub przymocowane w pasie. W czasie całego badania pacjent nie powinien ograniczać swojej codziennej aktywności – tylko wtedy wynik będzie miarodajny. Jedynym ograniczeniem dla Pacjenta może być zakaz kąpieli – zmoczenie elektrod uniemożliwi wykonanie badania.

Personel wykonujący badanie:
Pielęgniarki SPZOZ w Skale

Rejestracja na badanie:
osobiście lub przez osobę trzecią – w Gabinecie Zabiegowym (parter) lub telefonicznie.

Rejestracja telefoniczna:
pn – pt w godz. 10.00 – 18.00
tel. 12/389 00 59

Lokalizacja:
Przychodnia Rejonowa w Skale ul. Słomnicka 69, parter, Gab. 9

Bezpłatnie realizowane są badania zlecone przez lekarzy Poradni Kardiologicznej SPZOZ w Skale, po uprzedniej rejestracji osobistej lub telefonicznej.
Istnieje możliwość wykonania odpłatnych badań holter EKG.

Aktualności

zobacz więcej aktualności

20.09.2021

Harmonogram pracy poradni Pediatrycznej 20.09.2021-1.10.2021

czytaj dalej

03.09.2021

Szczepionka przeciw grypie już dostępna!

Szczepionka przeciw grypie już dostępna! Szanowni Państwo, w związku z nadchodzącym sezonem wzmożonych infekcji, informujemy, że są już dostępne szczepionki przeciw grypie – VaxiGrip. Cena szczepionki – 55 zł.

czytaj dalej

11.08.2021

Profilaktyka chorób skóry – czerniak

Nowotwory złośliwe skóry to najliczniejsza grupa chorób onkologicznych. Czerniak najczęściej występuje u osób w wieku 24-60 lat.

czytaj dalej

04.08.2021

Cukrzyca – jedna choroba, różne oblicza

Cukrzyca – jedna choroba, różne oblicza Polsce 3 miliony osób choruje na cukrzycę (9,1 % populacji). Aż 90% zachorowań dotyczy cukrzycy typu 2, której można zapobiegać!

czytaj dalej